0

Brak produktów.

Up
Back

Jak zbudować niskoenergetyczny dom z prefabrykatów?

Energooszczędny dom z prefabrykatów

Energooszczędny dom z prefabrykatów

Szykujesz się do budowy rodzinnego gniazdka? Nie inwestuj w przestarzałe rozwiązania konstrukcyjne - koszty prądu rosną z roku na rok, więc już dziś warto pomyśleć o przyszłości! A przyszłość to nasze domy energooszczędne z prefabrykatów warstwowych w technologii Mabudo Eco®. Z wyglądu - zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej - budynki te są praktycznie nie do odróżnienia od budynków wznoszonych w tradycyjny sposób. Za to sam proces ich powstawania jest znacznie krótszy.

Czym charakteryzuje się budynek energooszczędny?

Dom, także ten wykonany z prefabrykatów warstwowych, można nazwać energooszczędnym, jeżeli jego roczny wskaźnik zapotrzebowania na niezbędną do ogrzewania i wentylacji energię ze źródeł nieodnawialnych (EUco) nie przekracza 70 kWh/m2. Wymaga to zapewnienia wysokiego poziomu szczelności bryły budynku i zminimalizowania strat ciepła poprzez wykonanie odpowiedniej izolacji przegród zewnętrznych (ścian, dachu, podłogi na gruncie, okien i drzwi).

Ważnym czynnikiem jest także dobór urządzeń, optymalny zestaw to wysokowydajna pompa ciepła, fotowoltaika oraz wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Nie można zapominać też o usytuowaniu budynku na posesji zgodnie z zasadami optymalnego usytuowania względem stron świata. Domy niskoenergetyczne z prefabrykatów warstwowych w technologii Mabudo Eco pozwalają spełnić rygorystyczne wymagania WT 2021, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska i tanie w eksploatacji. Poniżej opisujemy, jak udało nam się to osiągnąć!

W jaki sposób powstają energooszczędne domy z prefabrykatów żelbetowych?

Budynki można montować przez cały rok, wykorzystuje się do tego gotowe elementy, które dostarczamy bezpośrednio na plac budowy. Domy energooszczędne w technologii Mabudo Eco® posiadają prefabrykowane ściany warstwowe z warstwą ocieplenia od wewnątrz budynku. Jedyną pracą „na mokro”, która poprzedza montaż poszczególnych prefabrykatów warstwowych, jest wylanie ław fundamentowych.

Nowoczesne rozwiązania techniczne z korzyścią dla Ciebie i środowiska naturalnego

Kwestię docelowego ogrzewania rozwiązujemy poprzez pompę ciepła wspomaganą przez wentylację mechaniczną z rekuperacją, co pozwala na dodatkową redukcję kosztów. Niskoenergetyczne domy z prefabrykatów warstwowych posiadają instalację centralnego ogrzewania niskotemperaturowego, płaszczyznowego (podłogowego), zasilanego wodą grzewczą o zmiennych w funkcji pogodowej parametrach 38/30°C w systemie pompy ciepła powietrze-woda. Dodatkowo instalacja wyposażona jest w pojemnościowy podgrzewacz do celów przygotowania c.w.u. i zapewnienia cyrkulacji ciepłej wody w budynku.

Warto również podkreślić, że elementy niskoenergetycznych domów w technologii Mabudo Eco® produkowane są z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, zróżnicowane warunki atmosferyczne oraz rozwój grzybów i pleśni, co gwarantuje utrzymanie pożądanych właściwości użytkowych przez długie lata.

Domy niskoenergetyczne z prefabrykatów warstwowych - krótki czas realizacji inwestycji

Jeśli zależy Ci na tym, aby szybko zbudować w pełni funkcjonalny dom energooszczędny w korzystnej cenie, to budynki z prefabrykatów betonowych spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Całkowity czas realizacji inwestycji może się zamknąć nawet w 4 miesiącach, z czego montaż poszczególnych elementów zajmuje zwykle nie więcej niż kilka dni. Zapoznaj się z gotowymi projektami na naszej stronie internetowej i zbuduj wymarzony dom energooszczędny - taki, do którego zawsze się tęskni!

Kup projekt domu z katalogu MABUDO za POŁOWĘ ceny! Odbierz atrakcyjny rabat na wybrane domy z naszego najnowszego katalogu domów typowych. Promocja obowiązuje w dniach 21-23.02.2020.
Szczegóły promocji w Biurze Sprzedaży