0

Brak produktów.

Do góry
/
FAQ

OTO KILKA PYTAŃ, KTÓRE NAJCZĘŚCIEJ ZADAJĄ NASI KLIENCI. JEŚLI MASZ JEDNAK INNE PYTANIE NAPISZ DO NAS.

Czy ściany Mabudo Eco trzeba tynkować? +

Nie. Zewnętrzna warstwa konstrukcyjna żelbetowa o grubości 10 cm, stanowi jednocześnie elewację z wykończeniem zatartego betonu, który ma strukturę tynku. Ściana jest dwukrotnie malowana farbami silikonowymi. Elewacja odporna jest na uszkodzenia mechaniczne. Takie rozwiązanie gwarantuje również łatwość czyszczenia elewacji myjkami ciśnieniowymi.

Jaki jest maksymalny zakres realizacji? +

Mabudo Finish czyli stan tzw. deweloperski. Mabudo Finish to zakres prac w skład których wchodzi m. in.:

- Montaż ścian działowych
- Instalacje wod-kan
- Instalacje CO z pompą ciepła
- Instalacje wentylacyjne z rekuperatorem
- Wewnętrzne instalacje elektryczne
- Wylewki
- Ocieplenie połaci dachu w przypadku poddasza użytkowego
- Ocieplenie stropów.

Jak wygląda kwestia charakterystyki energetycznej? +

Przy projekcie typowym standardowo robiona jest charakterystyka energetyczna budynku. Domy są zgodne z wymaganiami Warunków Technicznych 2021. W ich przypadku wskaźniki izolacyjności przegród dla ścian wewnętrznych wynoszą maksymalnie 0,20 W (m2*K). Współczynnik przenikania ciepła dla ściany Mabudo ECO® wynosi U=0,13 W/m2*K.

Czy istnieje możliwość zaprojektowania ogrzewania podłogowego? +

Każdy projekt domu posiada zaprojektowane ogrzewanie podłogowe. W domu wykonujemy instalację centralnego ogrzewania niskotemperaturowego, płaszczyznowego (podłogowego), zasilanego wodą grzewczą, o zmiennych w funkcji pogodowej parametrach 38/30 oC w systemie powietrznej pompy ciepła typu „split”. Pompa ciepła jest zarówno dla celów centralnego ogrzewania oraz także wyposażona jest w pojemnościowy podgrzewacz dla celów przygotowania c.w.u. i zapewnienia cyrkulacji ciepłej wody w budynku.

Czy Firma wykonuje izolację termiczną dachu czy stropu między parterem a poddaszem? +

Tak, w przypadku wyboru zakresu MABUDO FINISH. Domy ocieplamy wełną mineralną w stropie gr. 20 cm, 22 cm lub 25 cm w połaci dachowej grubości 20 cm lub 25 cm, grubość zależy od lokalizacji rekuperatora i przeznaczenia poddasza. Przy ponownej kalkulacji jest możliwość zmiany typu ocieplenia z wełny mineralnej na pianę PUR.

Czy istnieje możliwość wykonania niektórych etapów budowy we własnym zakresie? +

Oczywiście. Umowę można podpisać na zakres Mabudo Start (stan surowy otwarty), Mabudo Plus (stan surowy zamknięty) lub Finish (stan deweloperski).

Nie wydzielamy poszczególnych elementów z zakresów.

Wyjątkiem są fundamenty, które przy wyborze każdego zakresu można wykonać samemu.

W jakim czasie od podpisania umowy o budowę domu Firma rozpocznie prace? +

Po podpisaniu umowy Mabudo ma do 90 dni roboczych na rozpoczęcie prac. Bieg terminu 90-dniowego jest uzależniony od wpłaty zaliczki zgodnie z umową.

Jaka jest akustyka ścian? +

Odpowiednia akustyka ścian jest zapewniona w standardowym przekroju ściany i przy wymaganiach stawianych przez odpowiednie rozporządzenia. W przypadku użycia do termoizolacji styropianu EPS, izolacyjność akustyczna przegrody jest spełniona dla większości przypadków występowania dopuszczalnych hałasów. Do ścian działowych zastosowana została mineralna wełna akustyczna, która spełnia funkcje ocieplenia pomieszczenia oraz przez doskonałe parametry akustyczna pozwala na osiągnięcie efektu wygłuszenia. To rozwiązanie pozwala oszczędzić na ogrzewaniu domu, zyskać większy komfort termiczny oraz zmienia dom w miejsce prawdziwego relaksu, spokoju i ciszy.

Czy jest możliwość pokrycia dachu blachą? +

Tak, jest taka możliwość, po wykonaniu kalkulacji pokrycia dachowego z blachy. Do wyboru są dachówka betonowa celtycka, dachówka betonowa teviva, blacha.

Czy możne wprowadzić zmiany w projekcie? +

Nasi projektanci zaprojektowali domy z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni, tak aby łączyło w sobie estetykę i wygodę, a jednocześnie zapewniało dobre parametry techniczne, co w przyszłości przełoży się na redukcję kosztów ogrzewania. Włożona ilości pracy zespołu Mabudo w technologię oraz projekty, zapewnia sprawną realizację inwestycji. Zmiany są dopuszczalne, ale w określony sposób, tak aby zminimalizować wpływ na parametry techniczne budynku. Każda zmiana wpływa na ponowne przeliczenia budynku pod kątem obciążeń działających na konstrukcję oraz charakterystyki energetycznej budynku.

Inaczej jest z wnętrzem budynku, ściany działowe, można przesunąć, powiększyć przestrzeń, połączyć pokoje. Skonsultuj zmiany z naszym Doradcą. Zapraszamy do kontaktu.

Dlaczego mam wybrać do budowy domu technologię Mabudo? +

Czas to najcenniejsze co mamy. Nie marnuj go na nadzorowanie tradycyjnej budowy. Wykorzystaj go raczej na to co kochasz i poświęć tym, których kochasz.

Budowa domu jednorodzinnego często bywa stresująca. Wybór ekip budowlanych, ocena jej fachowości i profesjonalizmu. Zakup materiałów budowlanych. Czasem nie jest łatwo oszacować zapotrzebowania na materiały budowlane. Materiały mogą też ulec zniszczeniu co wymaga dodatkowego zakupu.

Z Mabudo nie musisz przejmować się placem budowy, organizacją materiałów oraz ekip wykonawczych. Pełną koordynacją przejmujemy za Ciebie. Automatyzacja w fabryce MABUDO pozwala oszczędzić na materiałach nawet o 20-30%. Ma to znaczący wpływ na środowisko naturalne. Zmniejszona ilość odpadów w fabryce i na budowie. Elementy domu w technologii Mabudo Eco® produkowane są z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, zróżnicowane warunki atmosferyczne oraz rozwój grzybów i pleśni, gwarantuje utrzymanie pożądanych właściwości użytkowych przez długie lata.

Ściana Mabudo Eco® współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=0,14. Stanowi to duży zapas wobec wymaganych Warunków Technicznych 2021, jakim powinny odpowiadać budynki. To rozwiązanie w połączeniu z pompą ciepła i wentylacją z rekuperacją pozwala na dodatkową redukcję kosztów.

Mabudo udziela 30 lat gwarancji na elementy konstrukcyjne.

Jakie ogrzewanie zostało zastosowane w domach Mabudo? +

W całym budynku postawiono na rozwiązania zwiększające energooszczędność budynku. W projekcie użyto odnawialne źródła energii. Ważnym czynnikiem jest dobór urządzeń, optymalny zestaw to ogrzewanie podłogowe, które jest najbardziej efektywne przy zastosowaniu wysokowydajnej pompy ciepła oraz wentylacja mechaniczna z rekuperacją, co pozwala na dodatkową redukcję kosztów. Instalacja centralnego ogrzewania niskotemperaturowego, płaszczyznowego (podłogowego), zasilanego wodą grzewczą o zmiennych w funkcji pogodowej parametrach 38/30°C w systemie pompy ciepła powietrze-woda. Dodatkowo instalacja wyposażona jest w pojemnościowy podgrzewacz do celów przygotowania c.w.u. i zapewnienia cyrkulacji ciepłej wody w budynku.

Centrum informacji:

Kup projekt domu z katalogu MABUDO za POŁOWĘ ceny! Odbierz atrakcyjny rabat na wybrane domy z naszego najnowszego katalogu domów typowych. Promocja obowiązuje w dniach 21-23.02.2020.
Szczegóły promocji w Biurze Sprzedaży