0

Brak produktów.

Do góry
Mabudo realizuje budowę dla szwedzkiego inwestora!

W miejscowości Akersberga, około 30 km od Sztokholmu, Mabudo realizuje budowę dwóch nowoczesnych willi o powierzchni użytkowej 250 i 260 m2 oraz dwóch wolnostojących garaży w technologii prefabrykacji.

Mabudo realizuje budowę dla szwedzkiego inwestora!

Mabudo realizuje budowę dla szwedzkiego inwestora! Wille w Akersberga

Mabudo realizuje budowę dla szwedzkiego inwestora! Wille w Akersberga

W miejscowości Akersberga, około 30 km od Sztokholmu, Mabudo realizuje budowę dwóch nowoczesnych willi o powierzchni użytkowej 250 i 260 m2 oraz dwóch wolnostojących garaży w technologii prefabrykacji.

To budynki w modernistycznym stylu: prosta forma, płaski dach i antracytowa elewacja wykonana przy użyciu matryc RECKLI "California" – całość w otoczeniu dzikiej, surowej roślinności typowej dla regionu.

Całość realizowana jest w wysokim standardzie. Począwszy od płyt fundamentowych w szwedzkiej technologii LEGALETT z wbudowanym systemem grzewczym, przez trójwarstwowe, energooszczędne ściany żelbetowe, po wykończenie wnętrz, które będzie stanowiło wizualną ciągłość z architektonicznym charakterem budynku.

Działka, na której stawiamy budynki, z uwagi na skalne podłoże wymagała od nas zastosowania metody wysadzania. To typowe działanie w regionie południowo-wschodniej Szwecji, które pozwala wyrównać grunt pod fundament.

Montaż pierwszej ściany to moment, w którym na plac budowy zjeżdżają się pierwsze transporty z elementami prefabrykowanymi.

Zobaczcie, jak wygląda proces stawiania ścian z Mabudo. To szybki, a zarazem bardzo precyzyjny proces, co widać na filmie.

Technologia prefabrykacji Mabudo pozwala skrócić czas potrzebny na wzniesienie konstrukcji w porównaniu do tradycyjnych metod budowlanych. Ostateczny rezultat to solidna, nowoczesna konstrukcja, która spełnia oczekiwania inwestora i dostosowuje się do współczesnych standardów budowlanych.

Zachęcamy do obejrzenia dziennika budowy projektu z Akersberga na naszym kanale YouTube: Dziennik budowy Akersberga

...a także śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco publikujemy postępy prac.   

Facebook: mabudospzoo
Instagram: mabudo_homes

 

Zakończenie budowy, odbiór domu i użytkowanie

Zakończenie prac budowlanych to jeden z końcowych momentów na drodze do wprowadzenia się do budynku. Nie jest to jednak definitywny koniec samego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu.

Jaka jest cena domu prefabrykowanego?

Znacznie skrócony czas realizacji projektu oraz cena znana już na początku inwestycji to tylko dwie z wielu zalet, jakimi wyróżnia się technologia wznoszenia domów z prefabrykatów.

Uzyskanie pozwolenia na budowę

Planując wzniesienie wymarzonego domu, należy w pierwszej kolejności uzyskać stosowne dokumenty, pozwolenia oraz projekt, a także dokonać stosownych zgłoszeń. Jednym z kroków na drodze ku powstawaniu idealnego domu jest uzyskanie pozwolenia na bu

Czy można wybudować wymarzony dom w kilkanaście tygodni bez stresu, nerwów, opóźnień? Dzięki technologii Mabudo Rapid® tak!

Jeśli boisz się budowy domu jednorodzinnego metodą tradycyjną i chcesz porzucić ten pomysł, to znaczy, że nie trafiłeś jeszcze na Mabudo Rapid®. Poznaj innowacyjny system budowlany.

Prefabrykowana więźba dachowa

Prefabrykowany dom w żelbetowej technologii MABUDO ECO posiada również prefabrykowaną więźbę dachową, która uzupełnia kompletny system prefabrykacji. Powszechnie stosowany rodzaj więźby dachowej to tradycyjna więźba krokwiowa, której rodzaj

Dom energooszczędny w standardzie NF-40 i NF-15 - co to oznacza?

W chwili obecnej aby uzyskać pozwolenie na realizację, każdy projekt nowego budynku musi spełniać jasno określone wytyczne dotyczące energooszczędności.

Jak czytać MPZP i WZ

Zanim rozpoczniemy budowę domu, a nawet wcześniej - zanim wybierzemy działkę, na której ma stanąć nieruchomość - powinniśmy zorientować się, jakie wytyczne obowiązują na danym terenie.

Adaptacja projektu gotowego/typowego

Nawet najlepsza wizualizacja obiektu budowlanego musi zostać dostosowana do miejscowych przepisów i ukształtowania działki. Projekty gotowe, zwane też typowymi lub powtarzalnymi w rozumieniu prawa budowlanego nie są uznawane za projekty budowlane.

Targi mieszkań i domów Kraków 21-22.05.2022

Szukasz rozwiązań do szybkiej budowy domu? Z projektem i koordynacją inwestycji? Interesuje Cię szybka budowa domów na sprzedaż?

Kup projekt domu z katalogu MABUDO za POŁOWĘ ceny! Odbierz atrakcyjny rabat na wybrane domy z naszego najnowszego katalogu domów typowych. Promocja obowiązuje w dniach 21-23.02.2020.
Szczegóły promocji w Biurze Sprzedaży