0

Brak produktów.

Do góry
Wróć

Jaka jest cena domu prefabrykowanego?

Cena domu prefabrykowanego

Cena domu prefabrykowanego

Znacznie skrócony czas realizacji projektu oraz cena znana już na początku inwestycji to tylko dwie z wielu zalet, jakimi wyróżnia się technologia wznoszenia domów z prefabrykatów.

Polega ona na tym, że na placu budowy montowane są komponenty ścian, fundamentów i więźba dachowa, uprzednio wyprodukowane w fabryce i przewiezione stamtąd na miejsce powstawania budynku. Dużą popularnością cieszy się technologia wznoszenia domów jednorodzinnych z prefabrykatów betonowych - na przykład taka, jak MABUDO RAPID®, określana technologią typu "fast track".

Dlaczego warto postawić na tę technologię?

Czas realizacji to z całą pewnością jeden z czynników, dzięki któremu coraz więcej osób decyduje się na podobne inwestycje. Jest on bardzo krótki, nawet jeśli zdecydujemy się na wykończenie domu do stanu deweloperskiego. W przypadku stanu surowego otwartego mowa średnio o dwóch tygodniach (fundamenty, ściany i wiązary), a w przypadku stanu deweloperskiego - zaledwie o czterech miesiącach. Jeśli chodzi o prace wykończeniowe, nie ma tu żadnych ograniczeń co do materiałów budowlanych - pod tym względem budynki z prefabrykatów niczym nie różnią się od tradycyjnych.

Dom produkowany jest w fabryce, dzięki czemu prace nie są uzależnione od warunków pogodowych. Nie występują opóźnienia na placu budowy ani uszkodzenia materiałów. Produkcja domu prefabrykowanego MABUDO trwa od jednego do dwóch tygodni, w zależności od typu projektu i stopnia jego skomplikowania. Możesz wybrać projekt domu dopasowany do swoich potrzeb, wielkości i kształtu działki budowlanej z katalogu projektowego. Budynki wznoszone z prefabrykatów betonowych mogą być wykonane zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.

Zalety prefabrykowanych domów betonowych wykonanych w technologii Mabudo

Wśród niekwestionowanych zalet domów prefabrykowanych należy wymienić energooszczędność. Ściany produkowane przez firmę Mabudo w technologii MABUDO ECO® składają się z dwóch warstw: zewnętrznej warstwy konstrukcyjnej żelbetowej, stanowiącej jednocześnie elewację z wykończeniem do zatartego betonu oraz wewnętrznej warstwy izolacji termicznej. Ściany MABUDO ECO mają grubość 35 cm. Ocieplane są styropianem grafitowym (EPS 031), a wartość współczynnika przenikania ciepła w ich wypadku wynosi U - 0,13 W/m²*K. Spełniają przy tym rygorystyczne wymogi normy WT 2021, której podlegają wszystkie budynki wznoszone po 31 grudnia 2020. Na fundamenty składają się betonowe ławy fundamentowe oraz podwalina betonowa.

Budynki mieszkalne w technologii MABUDO RAPID® mogą być postawione na większości działek – wyjątkiem są miejsca z bardzo utrudnionym dojazdem maszyn budowlanych. Wielkoformatowych elementów nie będzie można po prostu w takie miejsce przetransportować. Jednak w większości przypadków wzniesienie takiego obiektu nie sprawia problemów, a same prace montażowe przebiegają w szybkim tempie.

Cena i zakres realizacji projektu

Dom z prefabrykatów betonowych może zostać oddany w stanie surowym otwartym (Mabudo Start), w stanie surowym zamkniętym (Mabudo Plus) oraz w stanie deweloperskim (Mabudo Finish). Oczywiście w związku z wybranym wariantem zmienia się cena takiej inwestycji. Szacowane koszty podane są poniżej:

• Mabudo Start - około 2000-2600 zł za m2
• Mabudo Plus - około 3000-3500 zł za m2
• Mabudo Finish - około 4500-6500 zł za m2.

Co ma wpływ na ostateczną cenę domu z prefabrykatów? Po pomoc w wyliczeniu całkowitego kosztu warto zwrócić się do naszych doradców - gwarantuje to indywidualne podejście do klienta. Jednym z czynników składających się na finalną cenę jest zakres wykończenia budynku. Znaczący wpływ na cenę ma również powierzchnia budynku, czy też rodzaj działki.

Sam montaż elementów prefabrykowanych na placu budowy zajmuje około 5 dni (w przypadku Stanu surowego otwartego MABUDO START), a prace nie muszą być przerywane ze względu na warunki pogodowe. Na projekt wykonany w naszej technologii udzielane jest 30 lat gwarancji. Domy z prefabrykatów betonowych to nie tylko maksymalnie skrócony czas oczekiwania na zakończenie prac budowlanych. Realizacja takiego projektu wiąże się również z mniejszą ingerencją w otoczenie oraz redukcją zanieczyszczeń. Wszystko to przy zachowaniu fabrycznej precyzji wykonania, a także, co najważniejsze – zadbaniu o komfort nowych właścicieli domu z prefabrykatów betonowych.

Kup projekt domu z katalogu MABUDO za POŁOWĘ ceny! Odbierz atrakcyjny rabat na wybrane domy z naszego najnowszego katalogu domów typowych. Promocja obowiązuje w dniach 21-23.02.2020.
Szczegóły promocji w Biurze Sprzedaży