0

Brak produktów.

Do góry

MABUDO to 30-letnie
doświadczenie w produkcji
gotowych elementów
budowlanych.

Mabudo - krótka historia

1975

Powstaje poprzedniczka MABUDO – przedsiębiorstwo FADOM, wytwarzające rocznie 4000 domów.

1988

Firma zmiania nazwę na  MABUDO i rozpoczyna w pełni rynkowy okres swej historii stając się przedsiębiorstwem prywatnym. Do palety produktów dołączają kolejne elementy prefabrykowane.

1996

MABUDO kupuje nowoczesną szwedzką technologię produkcji elementów prefabrykowanych w postaci ścian SANDWICH i ich instalacji na miejscu budowy, z użyciem kompletu własnych elementów konstrukcyjnych.

2000-2015

Trwa okres prac innowacyjno-wdrożeniowych pod okiem specjalistów w dziedzinie materiałów budowlanych z uczelni technicznych i wyników własnego laboratoriów. Równolegle opracowany zostaje system wydajnego i bezawaryjnego stawiania gotowych budynków z elementów przywiezionych na plac budowy wprost z fabryki MABUDO. Powstają zespoły monterskie o wysokich kwalifikacjach i ugruntowanej jakości wykonania powierzonych im prac. Opracowany zostaje zarówno system MABUDO dla budownictwa indywidualnego jak i dla budownictwa wielokondygnacyjnego.

2016

MABUDO zostaje włączone do GRUPY URBA. Rozpoczyna się okres systemowego otwarcia na rynek budownictwa indywidualnego i wielkopowierzchniowego przy współpracy z innymi podmiotami z GRUPY URBA. Najlepsze praktyki i rozwiązania z obszarów produkcji i implementacji gotowych elementów systemu MABUDO zostają połączone i zintensyfikowane. URBA ARCHITECTS tworzy projekty optymalizujące zastosowanie produktów powstających w MABUDO. GRUPA URBA inwestuje w rozwój technologiczny linii produkcyjnej fabryki w Zduńskiej Woli, co przekłada się na zwiększenie jej produktywności i jakości wytwarzanych elementów. Dzięki zmianom w dziedzinie marketingu i technik sprzedaży udaje się zwiększyć jej wielkość zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym o 250 %. Firma i proponowane przez nią rozwiązania (Technologia MABUDO) i filozofia budowania w oparciu o gotowe elementy prefabrykowane zyskuje nowe rynki zbytu i nowych klientów stosujących rozwiązania MABUDO.

Teraz

MABUDO obecnie to nowoczesne, prężne przedsiębiorstwo produkcyjno-budowlane, dogodnie zlokalizowane w centralnej Polsce w sąsiedztwie Łodzi – dużego ośrodka administracyjno-przemysłowego. Na 6 hektarach własnej jednostki produkcyjnej w Zduńskiej Woli zatrudnia 110 pracowników produkcyjnych, 25 budowlańców 7 inżynierów budownictwa oraz 30 specjalistów z zakresu administracji i sprzedaży. W ramach GRUPY URBA mogą oni liczyć na wsparcie ze strony 25 architektów, 10 managerów projektów, 5 specjalistów ds. sprzedaży oraz 35 pracowników z zakresu generalnego wykonawstwa budowalnego. Zespół ten jest zaangażowany w prowadzone obecnie inwestycje budowlane w całej Europie m.in w Niemczech, Szwecji, Belgii, Polsce oraz Wielkiej Brytanii.

 

 FUNDUSZE EUROPEJSKIE

 

Firma Mabudo Sp. z o.o. realizuje projekt pt. „Rozwój eksportu prefabrykatów betonowych i innowacyjnych technologii ich łączenia firmy Mabudo” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, 3 osi priorytetowej „Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach”, działania 3.3 „Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw”, poddziałania 3.3.3 „WSPARCIE MŚP W PROMOCJI MAREK PRODUKTOWYCH – GO TO BRAND” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem projektu jest zwiększenie sprzedaży produktów eksportowych oferowanych przez firmę Mabudo Sp. z o.o. w wyniku realizacji programu promocji branży budowy i wykańczania budowli. Realizacja celu projektu przyczyni się do zwiększenia sprzedaży w latach 2017-2021. Zwiększone przychody zostaną ponownie zainwestowane w rozwój firmy Mabudo Sp. z o.o. co w następnych latach przyczyni się do dalszego rozwoju firmy na rynkach eksportowych.

 

Wartość projektu: 996 275,00 zł 

Wkład Funduszy Europejskich:  573 180.00zł

 

działalność inwestycyjna »    wybrane projekty »

Przyszłość

Planując stały rozwój technologiczny i logistyczny MABUDO zamierza wykorzystać swoją przewagę konkurencyjną na polu bezawaryjności, dokładności produkcji i montażu, oszczędności kosztów, które daje praktykowane przez firmę od 30 lat budownictwo modularne - przyjazny dla środowiska, alternatywny sposób budowania. To rozwiązanie oparte o gotowe, wytworzone poza placem budowy, elementy konstrukcyjne to przyszłość budowania w ogóle.  Dostrzegli to już nasi partnerzy na zachodzie Europy, gdzie MABUDO zamierza rozwinąć skrzydła. W Polsce liczymy na duże zainteresowanie budownictwem modularnym wśród właścicieli działek pod budownictwo indywidualne. Dla nich nasza oferta oznaczać będzie tańszy, bardziej ekologiczny i nieangażujący sposób na własny dom.

 

 

 

 

Klienci o MABUDO

Kup projekt domu z katalogu MABUDO za POŁOWĘ ceny! Odbierz atrakcyjny rabat na wybrane domy z naszego najnowszego katalogu domów typowych. Promocja obowiązuje w dniach 21-23.02.2020.
Szczegóły promocji w Biurze Sprzedaży