0

Brak produktów.

Do góry

MABUDO RAPID® - czas na lepsze, tańsze i szybsze budowanie!

Twój dom w technologii MABUDO RAPID®

Poznaj i doceń zalety MABUDO RAPID® – kompleksowego podejścia do nowoczesnego wykonawstwa projektów budowlanych z zastosowaniem technologii OFF-SITE.

Łatwiej i efektywniej jest prowadzić inwestycje, gdy projektant i producent elementów konstrukcji to jeden zgrany zespół. W przypadku technologii MABUDO RAPID® nie ma miejsca na pomyłki. Tu wszystko gra szybko i od razu, bo w projekcie zawarte są konkretne, gotowe elementy budynku, powstające w naszej fabryce.

MABUDO RAPID®

to technologia budowania typu „fast track” co oznacza po prostu szybką ścieżkę budowy. Nie bez powodu – to idealny, szybki sposób na duże, wielokondygnacyjne budynki takie jak apartamentowce, hotele, akademiki, biura, parkingi, fabryki i magazyny czy szkoły. Najważniejszym elementem tej układanki jest ściana MABUDO ROBUST®, złożona z trzech warstw funkcjonalnych, z których dwie zewnętrzne to  wzmocniony żelbetu, przedzielony wewnętrzną warstwą izolacyjną.

MABUDO RAPID® kompletne, strukturalne rozwiązanie, na które składają się następujące elementy:
• MABUDO ROBUST® warstwowa ściana strukturalna,
• stropy żelbetowe typu "filigran",
• żelbetowe strukturalne ściany działowe,
• schody i szyby wind,
• balkony.

Korzyści

 • Produkcja fabryczna elementów budowlanych powoduje znaczną redukcję kosztów budowy i powodowanych przez nią zanieczyszczeń.
 • Wysoka skuteczność zastosowanych materiałów izolacyjnych daje zmniejszenie kosztów ogrzewania i równie ważne polepszenie warunków codziennego życia.
 • Obniżenie kosztów użytkowania i kosztów związanych z gospodarką odpadami w porównaniu z tradycyjnym budownictwem – zwłaszcza na peryferiach miast.
 • Zauważalnie lepsza jakość wykonania i trwałość poszczególnych elementów systemu MABUDO w porównaniu z technologiami tradycyjnymi i innymi rozwiązaniami modularnymi, powoduje praktyczny brak reklamacji. Te produkty i stworzone z nich domy wytrzymują realnie kolejne lata w każdych warunkach pogodowych w Polsce i całej Europie.

Tradycyjna budowa

 • Projektowanie
 • Pozwolenia
 • Prace przygotowawcze i fundamentowe
 • Budowa na miejscu

Budowa z   Zasób 1

 • Projektowanie
 • Pozwolenia
 • Prace przygotowawcze i fundamentowe  Prefabrykacja
 • Montaż na miejscu

Wybrane produkty gotowe z oferty MABUDO:

Ściany Mabudo – podstawa całego systemu

MABUDO ROBUST®

To w pełni zintegrowane panele ścienne złożone z trzech warstw. Dwie z nich to zewnętrzne powierzchnie z żelbetu, które dzieli wewnętrzna warstwa izolacyjna. Tak skonstruowane gotowe ściany to główny konkurent dla elementów wykonywanych tradycyjną metodą z pustaków, bloczków betonowych lub cegieł. Idealnie sprawdzają się w budownictwie wielokondygnacyjnym przy wznoszeniu apartamentowców, biur, hoteli itd.

MABUDO ECO

Ściany składające się z 2 warstw, z których zewnętrzna jest wykonana z żelbetu, a wewnętrzna to warstwa izolacyjna.

Zarówno Mabudo ROBUST® jak i Mabudo ECO® są produktami o wysokiej jakości i wspólnych cechach:
 • W pełni zintegrowana trwała struktura ściany, wykonanej w fabryce MABUDO pod Łodzią (Zduńska Wola), którą następnie montuje się na budowie.
 • Ściany te są produkowane w pełnej gamie rozmiarowej w zależności od wymaganych warunków termicznych i założeń projektu konstrukcyjnego. Zgodnie z nimi poszczególne warstwy (w tym izolacyjna) mogą mieć różną grubość.
 • Ściany MABUDO ROBUST® posiadają wbudowane kanały strukturalne pod instalacje elektryczną, gazową wodną i kanalizacyjną (idealne przy powtarzalnych budynkach wielokondygnacyjnych),  podczas gdy ściany i MABUDO ECO® dają pod tym względem elastyczna dowolność – cenioną zwłaszcza w budownictwie indywidualnym.

 

Nie tylko ściany

Inne produkty MABUDO:

STROPY MABUDO

• Belki stropowe (zwane również płytami stropowymi lub stropami filigranowymi) są wytwarzane z żelbetu w postaci grubych na 70 mm masywnych bloków.

SZYBY WIND I KLATKI SCHODOWE

Wykonane z fabryczna dokładnością gotowe schody i szyby wind tworzone na zamówienie w Mabudo pozwalają na szybkie, precyzyjne i bezpieczne montowanie ich na placu budowy.

SCHODY I PODESTY

Schody i podesty z MABUDO mogą być wytwarzane razem lub osobno w zależności od wymagań projektowych – zawsze jednak

BALKONY

MABUDO oferuje pełną gamę balkonów spełniających wszelkie wymagania projektowe. Balkony są zaprojektowane i wyprodukowane w sposób chroniący przed powstawaniem tzw. mostków termicznych w czasie eksploatacji.

KOLUMNY I SŁUPY / STEMPLOWANIE

• Mabudo produkuje pełną gamę słupów i kolumn betonowych przystosowanych do każdego rodzaju budowy i pasujące do gotowych projektów.

PRODUKTY NA ZAMÓWIENIE

Z uwagi na zaawansowanie technologiczne i elastyczność procesu produkcyjnego MABUDO jest w stanie wykonać każdy zamówiony element prefabrykowany z betonu, żelbetu i stali konstrukcyjnej przy zachowaniu najwyższych wymagań jakościowych i materiałowych.

DACHOWE KONSTRUKCJE DREWNIANE

• Konstrukcje dachowe MABUDO powstają z wysokojakościowego, sezonowanego drewna szwedzkiego, łączonego silnie prasowanymi, metalowymi łącznikami MiTek, o kontrolowanej komputerowo trwałości złącza.

MATERIAŁY / OKŁADZINY WYKOŃCZENIOWE MABUDO

• Pełen zakres tradycyjnych i nowoczesnych okładzin wykończeniowych zewnętrznych. Konkretny ustalony z klientem wzór wykończenia jest implementowany w fabryce i dostarczany wraz ze ścianami.
• Oferta okładzin wykończeniowych Mabudo jest wciąż poszerzana zgodnie z wymogami klientów, specyfiką klimatu oraz geografią regionu w którym dany dom powstaje – wszystko by sprostać specyficznym potrzebom rynków, na których działamy.

|
Technologia MABUDO RAPID®

Jesteśmy od ponad 30 lat pionierem i liderem produkcji budynków z precyzyjnych elementów gotowych, obecnym na najbardziej wymagających rynkach europejskich. Jako członek Grupy URBA mamy wsparcie zespołu architektów z biura URBA ARCHITECTS, którzy tworzą wyróżniające się estetycznie, trwałe i nowoczesne konstrukcje na miarę współczesnych wyzwań – energooszczędności, wymogów środowiskowych oraz funkcjonalności. Technologia MABUDO pozwala skrócić czas budowy o połowę. Czas na zmiany!

Postaw na bezpieczeństwo

Kilkakrotnie mniejszy udział pracowników budowlanych w pracach na etapie realizacji stanu surowego. Wszystko dzięki temu, że plac budowy „przenosi się” do naszego zakładu produkcyjnego. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Postaw na środowisko

Maksymalne ograniczenie ilości odpadów przy realizacji stanu surowego zamkniętego - oszczędność drewna szalunkowego, styropianu, opakowań itd. rzędu nawet 80% to kolejny wymierny plus budowania w technologii MABUDO RAPID®. Oszczędź sobie - oszczędź środowisku!

Kup projekt domu z katalogu MABUDO za POŁOWĘ ceny! Odbierz atrakcyjny rabat na wybrane domy z naszego najnowszego katalogu domów typowych. Promocja obowiązuje w dniach 21-23.02.2020.
Szczegóły promocji w Biurze Sprzedaży